Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
viirus
COVID-19

Get vaccinated against COVID-19 as this will allow us to return to our normal lives. More information www.vaktsineeri.ee/en

Read more
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
For healthcare workers

Healthcare workers professionals play a very important role in conducting vaccination. The information and explanations received from them affect people's decisions, and the feedback and statistics collected help direct vaccination policies.

Read more

Gripiblogi, 48. nädal: lisandus 18 A-gripiviiruse juhtu

09. Dec 2021

Gripiblogi, 48. nädal: lisandus 18 A-gripiviiruse juhtu

48. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arsti poole 4944 inimest, nendest 44% moodustasid lapsed. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Viljandimaal.

 

Möödunud nädalal kinnitati 18 gripiviiruse juhtu. 48 nädalal registreeriti esimene gripiga seotud puhang Lääne-Virumaal, laboratoorselt kinnitatud 14 juhtu.

 

Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 23 A-gripiviirust. Alatüüperiti 5 A- gripiviirust, kõik olid A(H3).

Hooaja algusest on seoses gripiviirusega hospitaliseeritud üks inimene.
 

Peamine haigestumise põhjustaja on endiselt veel  RS-viirus (47,8%) ja rinoviirus (22,8%), kuid gripiga seotud haigestumine hakkab kasvama. Gripiviiruse püsivast levikust rääkida veel ei saa, kuna seni on registreeritud üksikuid juhtumeid ja üks lokaliseeritud asutuse sisene puhang.
 

Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis.

Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. Õige aeg vaktsineerimiseks on just praegu, kui gripiviirused veel ringluses ei ole.
 

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi,
  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta,
  • vältida silmade puudutamist,
  • pesta tihti käsi.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:

  • vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi,
  • pesta tihti käsi,
  • haigega lähikontaktis olles katke nina ja suu maskiga

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa Liidus gripi aktiivsus praegu madal, kuid kasvutrendis.

Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.