Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
viirus
COVID-19

In 2021, vaccination is free for everybody who lives in Estonia. By vaccinating against COVID-19 we can move towards returning to the regular order of life. More information www.vaktsineeri.ee/en

Read more
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
For healthcare workers

Healthcare workers professionals play a very important role in conducting vaccination. The information and explanations received from them affect people's decisions, and the feedback and statistics collected help direct vaccination policies.

Read more

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

30. Dec 2021

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

51. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2917 inimest, kellest 38% moodustasid lapsed.

 

Haigestumus püsib stabiilsena. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Tallinnas.

 

Möödunud nädalal kinnitati laboratoorselt kokku 64 gripiviirust (A-gripp), Tallinnas, Ida-Virumaal, Narvas, Lääne-Virumaal, Järvamaal ja Tartumaal. Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 192 A-gripiviirust. Alatüüperitud on 7 A-gripiviirust, kõik on A(H3).

 

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt veel RS viirus ning kasvab gripiga seotud haigestumine. Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, kuna seni on registreeritud üksikud juhud ja kaks lokaliseeritud asutuse sisest kollet. Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. 

 

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl, koolis, lasteaias käimine kurnab samuti organismi;

  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu katta salvrätiga;

  • vältida silmade puudutamist;

  • pesta tihti käsi.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:

  • vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi;

  • pesta tihti käsi;

  • haigega lähikontaktis olles katta nina ja suu maskiga.

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal, aga kasvutrendis. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.