Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Ajakavast mahajäänutele

Ajakavast mahajäänutele

Osad lapsed ja noored ei ole saanud planeeritud ajal riiklikus immuniseerimiskavas ettenähtud vaktsiine või on saanud vaid mõne kaitsesüsti. Kõrvalekaldumiste puhul tasub nõu pidada perearstiga ning alustada või jätkata vaktsineerimisega.

 

Juhul kui vaktsineerimisteekond on pooleli jäänud, tasub meeles pidada, et juba esimene kaitsesüst pani immuunsüsteemi tööle. Selle toel kujunes immuunmälu, mis võib küll nõrgeneda, kuid ei kustu. Iga järgnev kaitsesüst aitab immuunmälul taastuda ning parandada organismi loomulikku  kaitsevõimet. Seega ei ole vaja ajakavast mahajäänutel alustada otsast peale või manustada lisaannuseid, vaid lihtsalt jätkata poolelijäänud kohast.

 

Teadmata vaktsineerimisminevikuga laste puhul (näiteks sõjapõgenikud), tuleb alustada vaktsineerimist vastavalt Eesti immuniseerimiskava rakendusjuhisele

 

Kunagi ei ole liiga hilja vaktsineerimisega jätkata või esimene samm teha. Tänu kaitsesüstimisele on Eestis taandunud mitmed ohtlikud nakkushaigused. See nähtamatu kilp töötab aga vaid seni, kuni vaktsineeritute tase püsib piisavalt kõrgel.