Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Laste vaktsineerimine COVID-19 pandeemia ajal: küsimused ja vastused

Vaktsineerimine COVID-19 pandeemia ajal: küsimused ja vastused lapsevanematele

 

1. Kas minu last tuleks vaktsineerida COVID-19 pandeemia ajal?

Jah, on oluline, et Teie laps saaks kõik immuniseerimiskava vaktsiinid õigeaegselt - need kaitsevad teda nüüd ja tulevikus paljude ohtlike haiguste eest. Järgige oma riigi, perearstide ja koolitervishoiuteenuse osutajate soovitusi. Neilt saate teada, kus ja millal vaktsineerida. Kui immuniseerimisteenused on Teie piirkonnas ajutiselt peatatud COVID-19 pandeemia tõttu, veenduge, et Teie laps saaks kõik tegemata jäänud vaktsineerimised kohe pärast plaaniliste vaktsineerimisteenuste taastamist.

 

2. Kas minu lapse vaktsineerimine on ohutu COVID-19 pandeemia ajal?

Jah, Teie last võib vaktsineerida. COVID-19 ei põhjusta vaktsiinide ega vaktsineerimisega seotud spetsiifilist riski.

 

3. Kas vaktsineerimist tuleks edasi lükata, kuni COVID-19 pandeemia lõppeb?

Ei, oluline on jätkata oma lapse vaktsineerimist ka COVID-19 pandeemia ajal. Tervishoiuasutused teevad kõik selleks, et vaktsineerimisteenused toimiksid, kuna laste immuniseerimine nakkushaiguste vastu on rahvatervise oluline osa.

 

4. Kas vaktsineerimine teiste nakkushaiguste vastu võib kaitsta minu last või mind COVID-19sse nakatumise eest?

Praegu puuduvad tõendid selle kohta, et vaktsineerimine teiste haiguste, näiteks lastehalvatuse või tuberkuloosi vastu, aitaks vältida COVID-19 nakatumist või vähendada haiguse sümptomite raskust.

Vaktsineerimisega saate kaitsta ennast ja oma last muude nakkushaiguste eest.

 

5. Kas minu laps saab oma järjekordset vaktsiini, kui tal on köha või palavik ning  COVID-19 testi ei ole tehtud?

Kui Teie laps ei tunne end hästi, informeerige sellest kindlasti vaktsineerijat enne vaktsineerimisele minekut. Vaktsineerija annab nõu, kas vaktsineerimine tuleks edasi lükata.

 

6. Mida peaksin tegema, kui mu lapsel on COVID-19 testi tulemus positiivne, kuid sümptomid pole rasked?

COVID-19 sümptomid (nt palavik ja/või köha) ei ole iseenesest vaktsineerimise vastunäidustus, kuid on äärmiselt oluline, et igaüks, kellel on COVID-19 sümptomid, jääks isoleerituks, et vältida viiruse edasist levikut. Informeerige sellest kindlasti vaktsineerijat enne vaktsineerimisele minekut. Vaktsineerija annab nõu, kas vaktsineerimine tuleks edasi lükata.

 

7. Kas on olemas vaktsiin COVID-19 vastu?

Jah, COVID-19 vastu on vaktsiinid olemas, ka lastele.

COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta Eestis leiab infot aadressil www.vaktsineeri.ee