Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Eestis on tuvastatud kaks gripijuhtumit

11. Nov 2021

Eestis on tuvastatud kaks gripijuhtumit

Sel hooajal on kinnitatud kaks gripiviiruse juhtu. Domineerivateks viirusteks on praegu boka-viirusnakkus ja rinoviirus.

 

Terviseameti gripikeskuse spetsialisti Eliisa Metsoja sõnul pöördus eelmisel nädalal ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 6175 inimest, millest 36% moodustavad lapsed. „Kõige enam registreeritud pöördumisi on Tallinnas, Tartumaal, Viljandimaal, Raplamaal, Pärnumaal ja Ida-Virumaal,“ selgitas ta. Eelmisel nädalal ei kinnitatud laboratoorselt ühtegi gripiviiruse juhtu.

 

Metsoja tuletab meelde, et gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. „Eelmisel hooajal oli elanikkonna seas kokkupuude gripiviirusega minimaalne, mistõttu on uue hooaja alguseks vaktsineerimata inimesed viiruse suhtes vastuvõtlikud,“ selgitas ta. Metsoja lisas, et COVID-19 vastu vaktsineerimise hõlmatuse kasvu tõttu hakkasid riigid järkjärgult karme piiranguid leevendama, mis soodustab respiratoorsete  viiruste levikut. „Kuna tulev hooaeg võib tulla karm, soovitab Terviseamet ennast ja oma lähedasi gripi vastu vaktsineerida,“ rääkis ta.

 

Selle aasta oktoobrist saavad perearsti juurest tasuta vaktsineerida 65+ inimesed, jätkuvalt on vaktsineerimine tasuta ka hooldekodu elanikele. „Kindlasti peaksid vaktsineerimisele mõtlema eakad ja inimesed, kes puutuvad kokku vanemaealistega või põevad kroonilisi haigusi,“ lisas Metsoja. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta. „Gripi vastu võivad end vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida kõik soovijad alates 6-elukuust,“ selgitas ta.

 

65-aastaste ja vanemate inimeste vaktsineerimisega tegelevad eeskätt perearstid. Tasuta vaktsineerimist saavad läbi viia kõik haigekassa lepingupartnerid, kellel on olemas gripivaktsiin: vaktsineerijad apteekides, haiglates, eratervishoiuasutustes. Vaktsineerimine tasustatakse haigekassa poolt.

 

Terviseamet tuletab meelde, et haigustunnuste ilmnemisel tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga, kes määrab ravi ja vajadusel suunab ka testima. Lisaks algavale gripihooajale on Eestis praegu ka koroonaviiruse pandeemia, mistõttu tuleb haigestumisse suhtuda tõsiselt ja järgida kõiki ennetusmeetmeid.