Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Gripiblogi, 14. nädal: lisandus 1237 A-gripiviiruse juhtu

14. aprill 2022

Gripiblogi, 14. nädal: lisandus 1237 A-gripiviiruse juhtu

14. nädalal (4.-10. aprill) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4491 inimest, mida on 22% vähem, kui sellest eelneval nädalal. Pöördujatest 31% moodustasid lapsed.

 

Gripi positiivsete testide osakaal on jätkuvalt kasvutrendis, kahel järjestikusel nädalal on haigestumine kahekordistanud. Laboratoorselt kinnitati  14. nädalal 1237 A-gripiviirust.

 

Gripiviirust registreeriti 66% rohkem kui eelmisel nädalal ning nakatunutest 49% moodustavad lapsed. Gripiviirusesse haigestumine on juba neljandat nädalat kasvutrendis.

 

Gripi tõttu hospitaliseerimiste arv suurenes 11% võrra. Suurenes hospitaliseerimist vajanud vanemaealiste inimeste arv, moodustades 36% kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi 17 patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 173 patsienti.

 

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

 

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 8395 gripijuhtumit.  Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

 

Haigestumine Euroopas

Haigestumus kasvab ka mujal Euroopa liikmesriikides, peamiselt Euroopa lääne- ja keskosas. Haigestumus on kõrgem Hollandis, Luksemburgis, Norras, Prantsusmaal, Sloveenias, Itaalias, Ungaris, Poolas, Serbias, Belgias ja Hispaanias. Registreeritud on nii A- kui ja B-gripiviiruseid. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

 

Statistika leiab Terviseameti kodulehelt.