Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Gripiblogi, 43. nädal: Eestis on sel hooajal kinnitatud kaks gripijuhtu

04. Nov 2021

Gripiblogi, 43. nädal: Eestis on sel hooajal kinnitatud kaks gripijuhtu

43. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 6472 inimest, kellest 37% moodustasid lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi oli Pärnumaal, Tallinnas, Tartumaal ja Ida-Virumaal.

 

Möödunud nädalal kinnitati üks A-gripiviirus. See on teine kinnitatud gripiviiruse juht sel hooajal. Domineerivateks viirusteks on praegu rinoviirus, respiratoor-süntsütiaalne viirus (RSV) ja paragripiviirus. Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa Liidus gripi aktiivsus hetkel madal. Kinnitatud juhtude seas domineerib A(H3) gripiviirus.

 

Gripiviirust on võimalik ennetada vaktsineerimisega. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10-14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta. Gripi vastu võivad end vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida kõik soovijad alates 6-elukuust.

 

Alates selle aasta oktoobrist saavad perearsti juures tasuta vaktsineerida 65+ vanuses inimesed ja jätkuvalt on vaktsineerimine tasuta ka hooldekodu elanikele. Eriti tõsiselt peaksid vaktsineerimisele mõtlema eakad ja need, kes puutuvad kokku vanemaealistega või kroonilisi haigusi põdevad inimesed.

 

Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt  eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

 

Terviseamet tuletab meelde, et haigustunnuste ilmnemisel tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga, kes määrab ravi ja vajadusel suunab ka testima. Lisaks algavale gripihooajale on Eestis praegu ka koroonaviiruse pandeemia, mistõttu tuleb haigestumisse suhtuda tõsiselt ja järgida kõiki ennetusmeetmeid.

 

Statistika leiab Terviseameti veebilehelt  »