Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Gripiblogi, 48. nädal: lisandus 18 A-gripiviiruse juhtu

09. Dets 2021

Gripiblogi, 48. nädal: lisandus 18 A-gripiviiruse juhtu

48. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arsti poole 4944 inimest, nendest 44% moodustasid lapsed. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Viljandimaal.

 

Möödunud nädalal kinnitati 18 gripiviiruse juhtu. 48 nädalal registreeriti esimene gripiga seotud puhang Lääne-Virumaal, laboratoorselt kinnitatud 14 juhtu.

 

Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 23 A-gripiviirust. Alatüüperiti 5 A- gripiviirust, kõik olid A(H3).

Hooaja algusest on seoses gripiviirusega hospitaliseeritud üks inimene.
 

Peamine haigestumise põhjustaja on endiselt veel  RS-viirus (47,8%) ja rinoviirus (22,8%), kuid gripiga seotud haigestumine hakkab kasvama. Gripiviiruse püsivast levikust rääkida veel ei saa, kuna seni on registreeritud üksikuid juhtumeid ja üks lokaliseeritud asutuse sisene puhang.
 

Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis.

Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. Õige aeg vaktsineerimiseks on just praegu, kui gripiviirused veel ringluses ei ole.
 

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi,
  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta,
  • vältida silmade puudutamist,
  • pesta tihti käsi.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:

  • vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi,
  • pesta tihti käsi,
  • haigega lähikontaktis olles katke nina ja suu maskiga

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa Liidus gripi aktiivsus praegu madal, kuid kasvutrendis.

Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.