Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele. COVID-19 vastu vaktsineerimisega saame liikuda tagasi normaalse elukorralduse suunas. Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

30. Dets 2021

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

51. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2917 inimest, kellest 38% moodustasid lapsed.

 

Haigestumus püsib stabiilsena. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Tallinnas.

 

Möödunud nädalal kinnitati laboratoorselt kokku 64 gripiviirust (A-gripp), Tallinnas, Ida-Virumaal, Narvas, Lääne-Virumaal, Järvamaal ja Tartumaal. Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 192 A-gripiviirust. Alatüüperitud on 7 A-gripiviirust, kõik on A(H3).

 

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt veel RS viirus ning kasvab gripiga seotud haigestumine. Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, kuna seni on registreeritud üksikud juhud ja kaks lokaliseeritud asutuse sisest kollet. Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. 

 

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl, koolis, lasteaias käimine kurnab samuti organismi;

  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu katta salvrätiga;

  • vältida silmade puudutamist;

  • pesta tihti käsi.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:

  • vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi;

  • pesta tihti käsi;

  • haigega lähikontaktis olles katta nina ja suu maskiga.

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal, aga kasvutrendis. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.