Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Rahastamine

Rahastamine

Immuniseerimiskava täitmist ja vältimatu abi korras antavaid vaktsiine rahastatakse alates 01.01.2019 haigekassa (seni sotsiaalministeeriumi) kaudu riigieelarvest.

 

Koolitervishoiuteenuseid rahastab (sh vaktsineerimised) samuti Haigekassa, kes sõlmib lepingud tervishoiuteenuse osutajatega.

 

Kaitsesüste pakkuvates ambulatoorsetes keskustes (nakkus- ja reisimeditsiini kabinettides) ja erapraksistes vaktsineeritakse vastavalt nende hinnakirjale ning selle eest maksab patsient.

 

Immuniseerimiskava ja vältimatu abi väliste vaktsiinide tegemise eest tuleb tasuda patsiendil (või kokkuleppel patsiendi tööandjal). Tööandja rahastab vaktsineerimist aladel, kus tööüleannete täitmisega käib kaasas oht puutuda kokku nakkushaigustega.

 

Immuniseerimiskava raames vaktsineerimine oma perearsti juures on tasuta, eraldi visiiditasu ei ole.

 

Kuluefektiivsus

Vaktsiinide peamine kasu on kannatuste vähendamine ning inimelu hoidmine. Lisaks sellele on toimival immuniseerimiskaval positiivne mõju ka tervishoiusüsteemile laiemalt, sest raskete nakkushaiguste ennetamine nõuab vähem ressursse kui nende tagajärgedega tegelemine. Seeläbi saab tervishoiusüsteem suunata oma tähelepanu teiste haiguste ravimisele.

 

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel toob iga vaktsineerimisse suunatud 1€ tagasi 16€ läbi väiksemate tervishoiukulude ning suurema majandusliku produktiivsuse (haigevoodi asemel saavad inimesed oma normaalset elu elada). Täpsemalt saab lugeda siit.