Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, sest nõnda saame naasta normaalse elukorralduse juurde! Infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad aadressilt www.vaktsineeri.ee

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Kõrvaltoime korral käitumine

Kõrvaltoime korral käitumine

PerearstVaktsineerimise kõrvaltoime kahtluse korral tuleks võtta ühendust perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220. Kui on vajalik kiire arstiabi, tuleks pöörduda hädaabinumbrile 112.

 

Peale vaktsineerimist tekkinud palavikku (üle 38,0°C) võib langetada paratsetamooli abil. Info soovitusliku annuse kohta leiate ravimi pakendilt ja infolehelt. Vajadusel tasub nõu pidada apteekri, pereõe või perearstiga.

 

Turses ja punetavale süstikohale võib teha jaheda kompressi 20% alkoholilahuse, kummelitee või lihtsalt külma veega.

 

Kui laps on rahutu ja nutune, võib põhjuseks olla süstekoha valulikkus, mida leevendab samuti paratsetamool.

 

Väga harvadel kordadel võib tekkida tugev allergiline reaktsioon - laialdane sügelev lööve, silmade ja näo turse, hingamis- või neelamisraskused.  Sel juhul kutsuge viivitamatult arstiabi. Selle riski maandamiseks on soovitatav viibida peale vaktsineerimist vähemalt veerand kuni pool tundi arsti vastuvõtu- või ooteruumis.