Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
viirus
COVID-19

В 2021 году вакцинация будет бесплатной для всех жителей Эстонии. Вакцинация против COVID-19 поможет нам вернуться к привычной жизни. Дополнительная информация о вакцинации против COVID-19 размещена на сайте www.vaktsineeri.ee/ru.

Подробнее
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Медицинским работникам

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

30. дек 2021

Gripiblogi, 51. nädal: lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

51. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2917 inimest, kellest 38% moodustasid lapsed.

 

Haigestumus püsib stabiilsena. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Tallinnas.

 

Möödunud nädalal kinnitati laboratoorselt kokku 64 gripiviirust (A-gripp), Tallinnas, Ida-Virumaal, Narvas, Lääne-Virumaal, Järvamaal ja Tartumaal. Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 192 A-gripiviirust. Alatüüperitud on 7 A-gripiviirust, kõik on A(H3).

 

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt veel RS viirus ning kasvab gripiga seotud haigestumine. Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, kuna seni on registreeritud üksikud juhud ja kaks lokaliseeritud asutuse sisest kollet. Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. 

 

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl, koolis, lasteaias käimine kurnab samuti organismi;

  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu katta salvrätiga;

  • vältida silmade puudutamist;

  • pesta tihti käsi.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:

  • vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi;

  • pesta tihti käsi;

  • haigega lähikontaktis olles katta nina ja suu maskiga.

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal, aga kasvutrendis. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.